Po co mi mózg? Mam świadomość

Rzecz która przyprawia o mdłości naukowców a inspiruje otwarte umysły, fakt że świadomość jest niezależna od ludzkiego ciała. Nie ma co się spodziewać po naukowcach zmiany stanowiska skoro finansowanie badań nad czymś „duchowym” jest równoznaczne w świecie naukowym z upokorzeniem.

Obrazek

Czym jest świadomość ?

Najbardziej popularne i moim zdaniem najbardziej trafne określenie na to czym jest to zjawisko okreslił Jogn Lock słowami, że świadomość to „percepcja tego, co dzieje się we własnym umyśle”. Przez to, że nasz umysł jest nieograniczony i jest jednością ze wszechświatem, możemy wniknąc tym umysłem we wszelkie zjawiska i miejsca i mieć świadomość tego co się dzieje nawet tysiące kilometrów od nas. Chociaż mimo wszystko nie da się ustalić samej definicji świadomości, ponieważ jałowa dyskusja rozbija się zawsze o białą ścianę.

Mózg?

A no, jaki mózg? Dzisiejsi naukowcy chętniej skłąniają się do opini jakoby mózg nie miał być przyczyną świadomości, a jej odbiornikiem. Naukowcy jakby tylko nie chcieli to jednak ich teorie rozbijają się o „dowody” które przeczą ich teoriom, w efekcie zamiast zmieniać teorie, oni nazywają te dowody „błędem w wyliczeniu”. Śmierć kliniczna jest tego najlepszym przykładem.

Obrazek
NDE – odczucia zmysłowe doświadczane przez osobę, która niemal umarła lub była w stanie śmierci klinicznej.

Śmierć kliniczna oznacza, że człowiek nie ma tętna, oddechu i ma płaskie EEG. Płaskie EEG może oznaczać tylko jedno, krew do mózgu nie dopływa, mózg nie pracuje, żadne zmysły nie działają i człowiek nie może nic zapamiętać. A jednak są setki tysięcy jeśli nie miliony deklaracji ludzi po NDE którzy opisują co się działo podczas operacji w sali lub gdzie ich świadomość nie zaprowadziła. Usilnie można tłumaczyć, że jakims cudem jednak zmysły podczas NDE działają a człowiek zapamiętuje to co mu podsuwają. Nie da się jednak wytłumaczyć jakim sposobem osoba która w chwili swojej chwilowej „śmierci” miała świadomość tego co się działo w sąsiednich salach czy nawet innych piętrach, a słowa te pokrywały się potem z rzeczywistymi zdarzeniami.

Trochę wiki

Obrazek

Ludzie bez mózgu

Odkrycia dowodzą, że mózg nie jest nam potrzebny aż tak bardzo do świadomego życia i pamiętania wydarzeń. Ciekawy eksperyment przeprowadzil Karl Lashley na swoich szczurach na Harvardzie. Nauczył on szczury jak mają się poruszać po labiryncie po czym jego zespół stopniowo wycinał szczurom różne części mózgu czasem pozbawiając ich aż 80% objętości mózgu. Musieli być bardzo zdziwieni kiedy odkryli, że szczurom wcale to nie przeszkadzało i ich pamięć nie uległa pogorszeniu.

Poza tym wygląda na to, że określenie „bezmózg” przestaje być pejoratywne a staje się rzeczywistym stanem. Lekarze we Francji mocno się zdziwili, że mózg 44 letniego mężczyzny jest wielkości.. orzecha. Resztę głowy wypełnia płyn. „On nie powinien żyć” – mówi doktor Max Muenke, specjalista ds. uszkodzeń mózgu w Narodowym Instytucie Badań Ludzkiego Genomu. U mężczyzny przeprowadzono testy na inteligencję, które wykazały IQ na poziomie 75 punktów. To mniej niż średnie 100 punktów, jednak nie można mężczyzny uznać za upośledzonego.

Podobnych historii można znaleźć naprawdę wiele gdzie okazuje się, że ludzie tracąc większą część mózgu albo kore mózgową nadal pozostają świadomi a ich wspomnieniom nic nie ubyło.

Obrazek
Nikola Tesla

Mój mózg, to tylko odbiornik. We wszechświecie znajduje się rdzeń, z którego uzyskujemy wiedzę, siłę, inspirację. Metoda twórcza Tesli wydaje się zakładać, że istnieje jakiś światowy bank danych, który jest nazwany „Energetycznym Polem Informacji Wszechświata”. Tak Tesla tłumaczył swój geniusz i stworzenia największej ilości wynalazków, uznając cały swój trud jedynie za podróż do innych wymiarów. Spotykał tam inne osoby które kochały go tak samo jak rodzina i udzielały mu informacji nie zbędnych do konstruowania nowych patentów. Największy wynalazca ludzkości powiedział „ja nie jestem autorem tych wynalazków”.

Dla zainteresowanych tematem

Dokument o NDE

http://www.youtube.com/watch?v=WXZFjotVhsI

http://www.youtube.com/watch?v=4rL75bPG3r4

No i do tego jedno najbardziej sławnych NDE

http://www.nderf.org/Polish/mellon_thomas_nde_polish.htm

Reklamy

Informacje o duszekheraklit

Interesuję się medytacją i energiami, poza tym lubię gdybać(kontemplować) nad życiem. Jeżeli interesuje Cię poznawanie świadomości, umysłu oraz zastanawiasz się czy życie po śmierci jest możliwe- serdecznie zapraszam
Notatka na marginesie | Ten wpis został opublikowany w kategorii Rozważania i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s